Austria wraca do normalności. Połącz przyjemne z użytecznym podczas oględzin nieruchomości

Austria powróci do prawie normalnego życia w połowie maja. Restauracje, hotele czy instytucje kulturalne powinny być otwarte od 19 maja. Obiekty noclegowe będą mogły obsługiwać także gości zagranicznych.

Uproszczony zostanie również wjazd do kraju z zagranicy. Po przedstawieniu zaświadczenia o szczepieniu, dowodu wyzdrowienia z COVID-19 lub negatywnego wyniku testu na koronawirusa nie będzie konieczne poddawanie się kwarantannie po przyjeździe. Ta będzie dotyczyła tylko osób podróżujących z obszarów wysokiego ryzyka.

Co to oznacza, jeśli chcesz odwiedzić jedną z nieruchomości w Austrii? Podróżowanie w celu oględzin nieruchomości jest możliwe nawet teraz. Jednak dzięki planowanej zmianie można w planie wyjazdu zawrzeć mniejszą wycieczkę i połączyć przyjemne z pożytecznym.

Oprócz możliwości zakwaterowania bez żadnych problemów, z pewnością z przyjemnością pójdziesz na orzeźwiającego drinka lub coś dobrego do restauracji. Będzie to możliwe dla osób posiadających tzw. Zielony Paszport, czyli osoby zaszczepione na COVID-19, już wyleczonych lub osób z negatywnym wynikiem testu.

Jeśli w tym roku nie miałeś wystarczająco dużo zabawy na stokach, możesz nadrobić zaległości również w wybranych ośrodkach. W takim przypadku możesz spodziewać się pustych stoków, przyjemnych temperatur i słonecznego nieba. Dowiedz się jednak z wyprzedzeniem, czy dany ośrodek narciarski działa i na jakich warunkach. Ich przegląd i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące tego sezonu można znaleźć na stronie Narodowego Biura Promocji Austrii.

Aktualne informacje na temat podróży do Austrii są dostępne na stronie internetowej Ambasady RP w Wiedniu.  

Zastanawiasz się nad zakupem nieruchomości w Austrii? Zobacz ofertę sprzedaży jakościowych nieruchomości w Austrii lub skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci dołączyć do tych, którzy już mają własną nieruchomość w jednym z austriackich ośrodków narciarskich i mogli z niej korzystać nawet w tegorocznym „wyjątkowym” sezonie.

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:
Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo: